Dodano:
Przeczytasz w:

Jak dbać o odzież z nadrukami, żeby dłużej nam służyła? Wyjaśniamy

Doskonała jakość ubrań i przemyślane wybory zakupowe są niezwykle istotne, jeśli chcesz cieszyć się swoją odzieżą jak najdłużej. Dotyczy to szczególnie tych elementów garderoby, które mają nadruki. O ich żywotności decyduje przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja. Czy wiesz, że Twoja koszulka z nadrukami może przez długi czas prezentować się tak samo świetnie, jak wtedy, gdy założyłeś ją pierwszy raz? Podpowiadamy, jak dbać o odzież z nadrukami, żeby dłużej nam służyła!

Istota trwałości nadruków na ubraniach

Nadruki na odzieży nadają jej charakteru i zazwyczaj to właśnie one przyciągają wzrok. Niezależnie od techniki wykonania printu, należy o niego odpowiednio zadbać, by prezentował się nienagannie, nawet po wielu praniach. Walory estetyczne są niezwykle ważne, jednak znaczenie ma także inny wymiar troski o odzież. Pamiętaj, że dłużej noszona sprawia, że oszczędzasz pieniądze! Nie ma konieczności kupowania kolejnych koszulek czy bluz, jeśli Twoja garderoba nieustannie wygląda jak nowa. Takie działanie pozytywnie wpływa także na nasze środowisko. Jakość ubrań i prawidłowa ich pielęgnacja to gwarancja Twojej zawsze perfekcyjnej stylizacji.

Jak dbać o odzież z nadrukami, żeby dłużej nam służyła?

Czy wiesz, że najistotniejszym aspektem pielęgnacji ubrań z nadrukami jest prawidłowe czytanie metek wewnętrznych? To właśnie na nich znajdziesz zalecenia dotyczące prania i suszenia odzieży. W przypadku braku metki warto stosować się do uniwersalnych porad. Jak prać tekstylia z nadrukami?

  1. Wywróć ubranie na lewą stronę – dzięki temu nadruk się nie spierze.
  2. Pierz w niskich temperaturach – w zupełności wystarczy 30℃. Print nie oderwie się i nie spierze.
  3. Nie stosuj wybielaczy i odplamiaczy – detergenty mogą wchodzić w reakcję chemiczną z farbami nadruku.
  4. Wybierz program do delikatnych tkanin i unikaj silnego wirowania – zaleca się maksymalnie 800 obrotów.

Dzięki stosowaniu się do powyższych zaleceń nadruki na Twoich ubraniach pozostaną w doskonałej kondycji.

Suszenie i prasowanie – o tym pamiętaj!

Właściwe pranie to jedno – ogromne znaczenie dla trwałości nadruków na ubraniach ma też odpowiednie suszenie i prasowanie. Przede wszystkim zrezygnuj z suszarki bębnowej i suszenia na grzejniku. W tym przypadku doskonale sprawdzą się tradycyjne metody. Jeśli jednak wieszasz pranie na zewnątrz, to zdecyduj się na mniej nasłonecznione miejsce, dzięki czemu nadruk nie wyblaknie.

Jak prasować ubrania ozdobione nadrukiem? Najważniejsza zasada brzmi: zawsze na lewej stronie. Nie zaszkodzi także stosowanie dodatkowej tkaniny. Pamiętaj, by nie prasować bezpośrednio zadrukowanych miejsc. Najlepiej ustawić żelazko na średnią temperaturę.

Prawidłowa pielęgnacja ubrań z nadrukami nie jest trudna, jednak wiele zależy też od jakości printów. W naszym sklepie znajdziesz odzież, która odpowiednio zadbana, może służyć w doskonałej kondycji przez naprawdę długi czas!

Dodano:
Przeczytasz w:

Dlaczego warto wybierać streetwear?

Dodano:
Przeczytasz w:

Czy styl techwear jest praktyczny na co dzień?

Dodano:
Przeczytasz w:

Korzyści z noszenia odzieży wykonanej z wysokiej jakości materiałów