Dodano:
Przeczytasz w:

Jak składać koszulki szybko i skutecznie? Poznaj nasze rady

Wybór ubrań pasujących do Twojego stylu życia to jedno – wypada jednak nosić je z dumą, prawda? By tak się stało, Twoje koszulki muszą się nienagannie prezentować. Nie powinny być także pogniecione. Nie da się jednak ukryć, że nikt nie lubi wstawać rano i sięgać po żelazko, żeby wyprasować ulubiony T-shirt. Jak składać koszulki, żeby nie wymagały prasowania, a jednocześnie idealnie mieściły się w szafie? Poznaj nasze wskazówki.

Jak składać koszulki w prosty sposób?

Nie ma nic gorszego niż chaos w garderobie czy szafie. Nie zawsze istnieje możliwość powieszenia wszystkich ubrań na wieszakach, dlatego należy zaadaptować na nie miejsce na półkach. Jak składać koszulki, by mieściły się na nich i były gotowe do założenia bez prasowania? Sposobów na składanie T-shirtów jest wiele, ważne jednak, by wybrać jeden i ułożyć tak samo wszystkie ubrania. Dzięki temu wnętrze szafy będzie wyglądało estetycznie. Najprostsza technika, która pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca, to kilka kroków. Złóż koszulkę na pół, zakładając lewy bok z rękawem na prawy. Kolejny krok to złożenie rękawów do środka w kierunku przyjętej linii zgięcia. Następnie wystarczy jedynie złożyć całość na pół z rękawami schowanymi do wewnątrz, po czym ponownie na pół. Koszulki złożone w tej sposób można układać zarówno na półkach, jak i w szufladzie.

Możesz też złożyć koszulki w bardziej klasyczny sposób. Należy wówczas położyć koszulkę na płasko, dekoltem do dołu. Następnie złóż ją na około ¼ szerokości do środka, razem z rękawami po obu stronach. W taki sposób utworzysz prostokąt. Składaj go od dołu na około ⅓ wysokości, a następnie na pół. Tak złożona w kostkę koszulka nadaje się do włożenia do szafy.

Metoda Marie Kondo – dlaczego warto z niej korzystać?

Marie Kondo zyskała ogromną popularność jako specjalistka od sprytnych metod porządkowania. Jak składać koszulki jej metodą? To niezwykle proste. T-shirty złożone w ten sposób tworzą niewielkie, płaskie prostokąty, które można włożyć do szuflady lub innego pojemnika pionowo. Złóż koszulkę na pół, zawijając rękawy do środka – tak aby uzyskać prostokąt. W kolejnym kroku złap za jego koniec i złóż go na pół – tak by brzegi równo do siebie przylegały. Złóż koszulkę na pół i powtarzaj to, aż dopasujesz ubranie do wysokości szuflady lub pojemnika.

Przyrządy, które pomogą Ci składać koszulki

Czy wiesz, że istnieją gadżety, które pomogą Ci składać koszulki bez wysiłku? Jednym z nich jest kawałek plastiku z nacięciami w odpowiednich miejscach. Wystarczy ułożyć na nim T-shirt i zgiąć poszczególne części, podążając za wyznaczonym ruchem. Jeżeli nie masz takiego przyrządu, możesz go zrobić samodzielnie z kawałka tektury! Kluczem do sukcesu jest wykonanie nacięć we właściwych miejscach.

Jak widzisz, składanie koszulek nie jest trudnym zajęciem. Warto robić to ze szczególną troską, ponieważ zawsze powinieneś prezentować się nienagannie!

Dodano:
Przeczytasz w:

Dlaczego warto wybierać streetwear?

Dodano:
Przeczytasz w:

Czy styl techwear jest praktyczny na co dzień?

Dodano:
Przeczytasz w:

Korzyści z noszenia odzieży wykonanej z wysokiej jakości materiałów