Dodano:
Przeczytasz w:

Jaka pomada do włosów to strzał w dziesiątkę? Mamy odpowiedź!

Niegdyś mężczyźni nie przywiązywali wielkiej uwagi do właściwej pielęgnacji włosów. Na szczęście ten trend się odwrócił, a męska stylizacja zyskuje na znaczeniu. Jednym z najczęściej wybieranych, najskuteczniejszych kosmetyków jest pomada, która wpisała się na karty historii ponad 200 lat temu. Jak działa ten specyfik? Jaka pomada do włosów to najlepszy wybór? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym jest i jak działa pomada do włosów?

Pomada do włosów to kosmetyk przeznaczony do stylizacji fryzur, szczególnie męskich. Cieszy się coraz większą popularnością wśród panów i nie ma w tym nic dziwnego – odnotowuje wyższą skuteczność utrwalania niż np. lakiery czy żele do włosów. Co więcej, nie wysusza ich i nie obciąża. Odpowiednio skomponowany skład produktu zapewnia fryzurze gładkość i pożądany połysk. Dzięki wykorzystaniu pomady w codziennej stylizacji możesz liczyć na wyrazisty wygląd. Warto zaznaczyć, że pomada zdobyła ogromną popularność w latach 50-tych i 60-tych – zazwyczaj stosowali ją artyści estradowi, czyli aktorzy i muzycy. Dziś to kosmetyk dostępny dla każdego – nie powinno zabraknąć go również w Twojej kosmetyczce.

Jaka pomada do włosów to strzał w dziesiątkę? Poznaj jej rodzaje

Aby dowiedzieć się, jaka pomada do włosów będzie dla Ciebie najlepsza, musisz poznać dostępne na rynku rodzaje. Wyróżniamy dwa podstawowe typy:

– pomady woskowe,

– pomady wodne.

Każda z nich ma swoje zalety. Pomady woskowe umożliwiają swobodne poprawianie fryzury w ciągu dnia. Zazwyczaj gwarantują wysoki połysk, jednak całość prezentuje się bardzo naturalnie. Trzeba przyznać, że zmywają się nieco gorzej niż ich wodne odpowiedniki.

Pomada wodna z kolei to rozwiązanie dla panów, którzy dopiero zaczynają przygodę ze stylizacją włosów. Jest bardzo skuteczna, jednak – w przeciwieństwie do woskowych kosmetyków – nie pozwala na zmianę fryzury w ciągu dnia. Głównym składnikiem pomady jest w tym przypadku woda.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając pomadę?

Jaka pomada do włosów najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej fryzury? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – każde włosy są inne, a kosmetyk powinien być do nich odpowiednio dopasowany. Niemniej, istnieje kilka cech, na które musisz zwrócić uwagę, aby dobrać produkt. Do najważniejszych kryteriów możemy zaliczyć:

– konsystencję – pomady woskowe są dość twarde i przed użyciem należy je rozgrzać w dłoniach. Nieco delikatniejszą formę mają pomady wodne;

– chwyt – to nic innego jak moc utrwalania włosów. Jeżeli na wybranym przez Ciebie produkcie widnieje sformułowanie “mocny chwyt”, to musisz wiedzieć, że taka pomada zapewni Ci sporą kontrolę nad stylizacją włosów;

– wykończenie – to inaczej stopień połysku. Wśród dostępnych na rynku pomad można wyróżnić wykończenie matowe i z połyskiem.

Duże znaczenie ma też to, jaką fryzurę chcesz ułożyć i na jakie efekty możesz liczyć. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia długości i rodzaju Twoich włosów.

Wybranie odpowiedniego kosmetyku do stylizacji nigdy nie jest proste. Zatem jaka pomada do włosów to strzał w dziesiątkę? Niezależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, przyjrzyj się linii Kabuto. Czytelny skład, doskonała jakość i atrakcyjna cena to aspekty, które zdecydowanie działają na korzyść tych preparatów. Kosmetyki wspomnianej wyżej marki znajdziesz oczywiście w ofercie naszego sklepu!

Dodano:
Przeczytasz w:

Dlaczego warto wybierać streetwear?

Dodano:
Przeczytasz w:

Czy styl techwear jest praktyczny na co dzień?

Dodano:
Przeczytasz w:

Korzyści z noszenia odzieży wykonanej z wysokiej jakości materiałów