Dodano:
Przeczytasz w:

Moda techwear i cyberpunk – czym się charakteryzuje? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć

Moda nieustannie ewoluuje. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, by jak najlepiej dopasować styl ubierania do swojej osobowości. Najnowsze nurty modowe, techwear i cyberpunk, zdecydowanie to pokazują. Ich nazwa jasno wskazuje na znaczący wpływ nowoczesnych technologii. Co technologia ma wspólnego z modą? Czym charakteryzuje się techwear i cyberpunk? Sprawdź, co musisz wiedzieć o najnowszych trendach.

Techwear i cyberpunk – czym są?

Zamknięcie mody techwear i cyberpunk w konkretne ramy jest bardzo trudne. Ubrania w tym nurcie to uzupełnienie pewnej filozofii, stawiającej na innowacyjne podejście, indywidualność i użyteczność. Pojawiają się także nawiązania do porównania człowieka z maszyną. W związku z tym części garderoby związane z tym trendem powinny łączyć w sobie funkcjonalność, a także komfort. Zakłada się, że ubrania muszą być gotowe na wyzwania i odporne na różnego rodzaju warunki, a jednocześnie muszą zapewniać swobodę ruchów. Nie wolno pominąć także walorów wizualnych. Trudno doszukiwać się początku tych nurtów. Za “ojca” techwearowych ubrań uznaje się Errolson’a Hugh’a – założyciela firmy Acronym. Jeśli zaś chodzi o cyberpunk, to pierwsza wzmianka w tym aspekcie pojawiła się w 1983 roku. Termin znalazł się w literaturze i dotyczył wizji człowieka, który utożsamia się z maszyną i stopniowo wzbogaca swój wizerunek o technologicznie zaawansowane gadżety. Te aspekty dały początek temu nurtowi w modzie.

Moda techwear i cyberpunk – czym się charakteryzuje?

Ubrania techwearowe w założeniu nie powinny wyróżniać się z tłumu. Zazwyczaj są czarne, szare lub grafitowe, ponieważ w przypadku tego nurtu wygoda i funkcjonalność mają stać na pierwszym miejscu. Cyberpunk z kolei stawia na nieco więcej indywidualności i prób cyborgizacji, dlatego nikogo nie zdziwią nowoczesne, futurystyczne gadżety jako integralna część ubrania. To styl, w którym mile widziane są intensywne, jasne kolory. Moda techwear i cyberpunk z powodzeniem łączy się w wielu przypadkach. Możesz założyć czarne, techwearowe spodnie, a do tego koszulkę czy bluzę z kolorowym motywem.

Praktyczne zastosowanie ubrań techwear i cyberpunk

Moda techwear i cyberpunk to trendy, które mają jedną, najważniejszą cechę – ubrania muszą być funkcjonalne. Wyposażone są w dużo kieszonek, pasków i schowków, do których możesz dostać się szybko i sprawnie. Odzież ma być wielozadaniowa i tworzyć z Tobą integralną całość. Dlatego też stawia się na wysokiej jakości materiały, takie jak m.in. bawełna. Ubrania, mimo swojej praktyczności, mają być wygodne i lekkie.

Zarówno propozycjami techwear, jak i cyberpunk można się swobodnie bawić i tworzyć własne, praktyczne zestawy. Jeśli szukasz odzieży utrzymanej w tych nurtach, sprawdź, jakie propozycje czekają na Ciebie w ofercie naszego sklepu.

Dodano:
Przeczytasz w:

Dlaczego warto wybierać streetwear?

Dodano:
Przeczytasz w:

Czy styl techwear jest praktyczny na co dzień?

Dodano:
Przeczytasz w:

Korzyści z noszenia odzieży wykonanej z wysokiej jakości materiałów